GOLF HARRASTAMINEN  QUARTEIRA - VILAMOURA ALUEELLA.
 YHTEENVETOTULOKSET PELIKAUDELLE: [2015-16] [2016-17] [2017-18] [2018-19] [2019-20] [2020-21] [2021-22] [2022-23] [2023-24]
 PALUU LÄHTÖSIVULLE TÄSTÄ!
 GOLFKAUSI 2023-24 TURNAUKSEN YHTEENVETOTULOKSET
    VILA SOL 7-golfturnaus 2023-2024 1/7 26.10.2023 2/7 9.11.2023 3/7 14.12.2023 4/7 18.1.2024 5/7 22.2.2024 6/7 21.3.2024 7/7 11.4.2024 TULOKSET
    Katso lisäkilpailun tulokset valikosta "Kauden" tulokset Pistebogey+Parik. Pistebogey + Kyläottelu Pistebogey+Parikilp. Tas. lyöntipeli+Naistenkilpailu Pistebogey+4-Ryhmä Pistebogey 3/4+Parik. PB+"Lisä"pistebogey Loppupisteet
Kpl Div. Nimi WHS Asun Bp Kilpailu Bp Kilpailu Bp Kilpailu Scratch Slope Tulos Kilpailu Bp Kilpailu Bp Kilpailu Bp Kilpailu yhteensä 
1 1 Ilkka Katko 18,5 Olhao 30 8 39 12 23 1 97 19 78 12 35 12 28 7 34 8 44
2 1 Heikki Horstia 16,7 Vilamoura 29 7 35 10     105 19 86 6 33 8     35 12 37
3 1 Arja Nordström 16,9 Vilamoura 27 4     31 10 103 23 80 10 31 7 18 2 33 7 34
4 1 Ari Laukka 8,1 Algoz 28 6 24 2 27 7 93 10 83 7 30 6 33 12 26 3 32
5 1 Lasse Korppi 15,5 Quarteira                     34 10 33 10 34 10 30
6 1 Sari Ylivuori 16,1 Quarteira 40 12 29 6 27 6         24 4 25 4 30 5 29
7 1 Pauli Pursiainen 12,4 Quarteira     28 5 37 12             32 8     25
8 1 Ari Niiniviita 14,2 Lagoa     32 8 26 3             24 3 32 6 20
9 1 Jussi Ylivuori 5,5 Quarteira 24 3 27 4 24 2 99 7 92 5 23 3 26 6 25 2 18
10 1 Jukka Hännikäinen 13,5 Quarteira 27 5 26 3             26 5 25 5     18
11 1 Aarni Piirainen 17,5 Portimao         27 5 101 20 81 8             13
12 1 Villematti Nurmi 20,1 Monchique         30 8                 30 4 12
13 1 Janne Korpela 8,2 Portimao 30 10                             10
14 1 Jari Sandholm 11,7 Portimao         26 4                     4
15 1 Matti Horstia 15,9 Vilamoura             111 19 92 4             4
16 1 Martti Savolainen 10,8 Vilamoura                     23 2     22 1 3
17 1 Ilkka Kuuluvainen 9,5 Alvor     21 1                         1
18 1 Vesa Jaarva 14,2 Vilamoura         19           21 1         1
19 1 Martti Holma 19,9 Algoz                         14 1     1
20 1 Jorma Huotari 19,2 Tavira     15                           0
                                           
                                           
Kpl Div. Nimi WHS Asun Bp Kilpailu Bp Kilpailu Bp Kilpailu Scratch Slope Tulos Kilpailu Bp Kilpailu Bp Kilpailu Bp Kilpailu yhteensä 
1 2 Jorma Vesterinen 24,3 Quarteira 24 2 31 10 35 12 112 29 83 6 38 12 33 10 29 5 44
2 2 Terttu Savolainen 27,0 Quarteira 31 12     28 3 110 36 74 12 30 5 25 6 40 10 40
3 2 Kaija Korppi 22,5 Quarteira             105 27 78 10 29 4 31 8 39 8 30
4 2 Tatu Josefsson 27,5 Quarteira             120 32 88 3 32 8 25 7 41 12 30
5 2 Waldemar Tuutti 22,0 Quarteira 28 5 29 8             35 10     27 2 25
6 2 Jyri Uimonen 29,7 Quarteira             119 34 85 5 31 7 15   34 7 19
7 2 Taisto Kurhela 32,6 Quarteira 27 3     30 6 121 36 85 4 24 3 25 5 24   18
8 2 Pirjo Santala 21,2 Vilamoura         34 10                 32 6 16
9 2 Rafael Harlin 31,9 Alvor 29 8         118 36 82 7             15
10 2 Jouni Salminen 21,5 Vilamoura 27 4 25 6                     27 3 13
11 2 Leena Niiniviita 22,7 Lagoa     18 1 30 8             24 4 25   13
12 2 Marita Jaatinen 26,1 Carvoeiro     36 12                         12
13 2 Marja L-Räty 26,8 Quarteira                         34 12     12
14 2 Aulis Karjalainen 21,9 Portimao 28 6 17 0 28 5             13   23   11
15 2 Katriina Iho 24,3 Portimao 29 10                             10
16 2 Jaakko Talsi 24,8 Carvoeiro             111 29 82 8             8
17 2 Timo Lappalainen 20,0 Quarteira 28 7                             7
18 2 Hannu Loven 25,7 Loule     24 5             22 2         7
19 2 Tuula Nurmi 28,0 Monchique         30 7                     7
20 2 Hilkka Sapisto 31,6 Lagoa     28 7                         7
21 2 Pirkko Savolainen 29,4 Vilamoura                     30 6         6
22 2 Bengt Nordström 25,5 Vilamoura     23 4 17           20 1 16   26   5
23 2 Eeva Kyrönlahti 22,2 Carvoeiro         28 4                     4
24 2 Ari Laine 26,2 Portimao                             29 4 4
25 2 Timo Lappalainen 20,0 Quarteira     22 3                         3
26 2 Riku Sarapisto 25,2 Lagoa     22 3                         3
27 2 Jukka Louhelainen 29,0 Quarteira                         18 3     3
28 2 Ilpo Puranen 21,3 Quarteira         25 2                     2
29 2 Nina Karlsson 27,1 Quarteira                         17 2     2
30 2 Juha Roto 21,3 Carvoeiro         20 1                     1
31 2 Jukka Iho 23,7 Portimao 17 1     20                       1
32 2 Seppo Santala 23,8 Vilamoura         14                   26 1 1
33 2 Kim Karlsson 27,6 Quarteira                         17 1     1
34 2 Olli-Pekka Ojanen 21,0 Portimao         18                       0
35 2 Raimo Martin 23,4 Tavira                         14       0
36 2 Helena Pettersson 27,0 Santa Barbara                     15           0
37 2 Tapani Penttilä 28,2 Vilamoura                     17   15       0
38 2 Tapio Kyrönlahti 31,0 Carvoeiro         14                       0
39 2 Veronica Tuutti 33,6 Quarteira     15                           0
40 2 Boris Gefwert 35,0 Quarteira                         6       0
41 2 Tapio Korri 36,0 Quarteira                             17   0
42 2 Annele Tanninen 36,0 Quarteira                                 0
    Pelaajia YHT 59 19 22 26 15 22 27 28 Loppu-
    Paras scratch Div 1.     Sari Ylivuori 87 Ilkka Katko 89 Pauli Pursiainen 86 Ari Laukka 93 Ari Laukka 88 (Ari Laukka 83)          Pauli Pursiainen 87 Jussi Ylivuori  90 tuloksissa
    Paras scratch Div 2.     Timo Lappalainen 106 Marita Jaatinen 107 Pirjo Santala 102 Arja Nordström 103 Jorma Vesterinen 99 Jorma Vesterinen 93 Kaija Korppi 97 4
    Lähin lippua     Arja Nordström 0 cm Ari Laukka 0 cm Pauli Pursiainen 34 cm N =Arja Nordström 70 cm Heikki Horstia 44 cm Jussi Ylivuori 25 cm Lasse Korppi 79 cm parasta
    Lähin lippua     Timo Lappalainen 45 cm Jorma Vesterinen 44 cm Taisto Kurhela 102 cm M =Jussi Ylivuori 19 cm Terttu Savolainen 36 cm Jukka Louhelainen 30 cm Kaija Korppi 67 cm peliä
                                           
          Parhaan scratchin ja lähimmäksi lippua voi sama pelaaja voittaa vain kaksi kertaa pelikaudella sen jälkeen palkitaan toiseksi paras pelaaja        

 

 GOLFKAUSI 2022-23 TURNAUKSEN YHTEENVETOTULOKSET
    VILA SOL 7-golfturnaus 2022-2023 1/7 13.10.2022 2/7 10.11.2022 3/7 8.12.2022 4/7 20.1.2023 5/7 17.2.2023 6/7 24.3.2023 7/7 7.4.2023 TULOKSET
    Katso lisäkilpailun tulokset valikosta "Kauden" tulokset Pistebogey+Parik. Pistebogey + Kyläottelu Pistebogey+Parikilp. Tas. lyöntipeli+Naistenkilpailu Pistebogey+4-Ryhmä PB ¾tasoitus+Parik. PB+"Lisä"pistebogey Loppupisteet
Kpl Div. Nimi WHS Asun Bp Kilpailu Bp Kilpailu Bp Kilpailu Scratch Slope Tulos Kilpailu Bp Kilpailu Bp Kilpailu Bp Kilpailu yhteensä 
1 1 Pertti Stöckel 21,2 Vilamoura 30 10 39 10     96 25 71 12 24   28 4 26 3 36
2 1 Sari Ylivuori 18,0 Quarteira     31 5 29 10         28 7 34 10 33 8 35
3 1 Ari Niiniviita 13,1 Lagoa     25   34 12 91 17 74 10 27 4 30 8 25 2 34
4 1 Heikki Horstia 16,9 Vilamoura 30 12 31 4 27 6 96 20 76 8     23   31 6 32
5 1 Ilkka Katko 17,9 Olhao 28 8 36 6 27 5 101 21 80 6 26 1 24 1 38 10 30
6 1 Ari Laukka 6,6 Algoz 26 7 30 2 27 7 85 8 77 7 23   29 7 32 7 28
7 1 Reijo Hänninen 14,1 Portimao     42 12             29 8 28 6 17   26
8 1 Lasse Korppi 14,9 Quarteira                     37 12 34 12     24
9 1 Aulis Karjalainen 21,6 Portimao 26 5 37 8 27 3                     16
10 1 Jussi Ylivuori 6,0 Quarteira 19 2 30 3 22 2 96 7 89 2 27 5 17   14   14
11 1 Arja Nordström 14,3 Vilamoura     26   25 4 104 20 84 5         30 5 14
12 1 Villematti Nurmi 18,3 Monchique     28       105 20 85 3 28 6 28 5     14
13 1 Raimo Aho 16,7 Portimao 26 6 32 7                         13
14 1 Atte Vuala 13,8 Vilamoura                             38 12 12
15 1 Aarni Piirainen 17,2 Portimao                     33 10         10
16 1 Raimo Snellman 18,6 Alvor         29 8                     8
17 1 Jorma Eriksson 18,2 Alvor             105 21 84 4 27 3         7
18 1 Ari Hartikainen 14,6 Alvor                     23   27 3 25 1 4
19 1 Elina Kaartinen 16,0 Vilamoura                             28 4 4
20 1 Jorma Huotari 19,2 Tavira 25 4 17                           4
21 1 Timo Salomaa 5,3 Vilamoura             105 6 99 1 26 2         3
22 1 Erkki Mäkelä 18,9 Portimao 20 3                             3
23 1 Martti Savolainen 11,5 Vilamoura                         24 2     2
24 1 Tapani Haartti 17,6 Alvor         19 1                     1
25 1 Jari Jaatinen 19,4 Carvoeiro     29 1                         1
26 1 Teresia Schauman 15,9 Quarteira     27                           0
27 1 Arto  Honkanen 19,4 Quarteira     27                           0
28 1 Sisko Salomaa 16,8 Vilamoura                     25           0
29 1 Roger Kempe 9,0 Alvor                             24   0
30 1 Jukka Hännikäinen 12,9 Quarteira     21                           0
31 1 Sakari Launonen 19,5 Vilamoura                     16           0
                                           
                                           
Kpl Div. Nimi WHS Asun Bp Kilpailu Bp Kilpailu Bp Kilpailu Scratch Slope Tulos Kilpailu Bp Kilpailu Bp Kilpailu Bp Kilpailu yhteensä 
1 2 Jorma Vesterinen 26,4 Quarteira 29 7 34 6 29 6 102 34 68 12 34 10 25 6 39 12 41
2 2 Bengt Nordström 25,0 Vilamoura     37 12 27 3 108 30 78 8     18   36 10 33
3 2 Tuula Nurmi 25,4 Monchique     35 8     117 31 86 3 30 8 34 12     31
4 2 Leena Niiniviita 24,5 Lagoa     25   28 4 113 33 80 6 41 12 19   28 6 28
5 2 Jukka Iho 22,4 Portimao         31 10 116 25 91       33 10 28 7 27
6 2 Katja Stöckel 23,7 Vilamoura 27 4 32 5     118 30 88 1 29 7 25 7 26 5 24
7 2 Katriina Iho 23,7 Portimao         29 8 107 29 78 10     20 1 26 4 23
8 2 Taisto Kurhela 29,6 Quarteira 32 8 29 1 23 1         29 6     30 8 23
9 2 Waldemar Tuutti 20,4 Quarteira 37 12 25               24 3         15
10 2 Rafael Harlin 28,6 Alvor 33 10 27       113 32 81 5 22   20       15
11 2 Terttu Savolainen 25,7 Quarteira         38 12                     12
12 2 Nisse Degerman 22,3 Portimao     35 10                         10
13 2 Matti Oksanen 21,8 Tavira         28 5 111 25 86 4             9
14 2 Tatu Josefsson 31,5 Quarteira                     25 4 23 2 24 3 9
15 2 Tapani Penttilä 28,2 Vilamoura     27                   27 8     8
16 2 Sirkku Haartti 23,1 Alvor         29 7                     7
17 2 Marita Jaatinen 25,8 Carvoeiro     35 7                         7
18 2 Arja Oksanen 31,5 Tavira             118 40 78 7             7
19 2 Kaija Korppi 22,5 Quarteira